Tehát 2022.11.04-06 : UFF-napok. November első hétvégéjén kikapcsolódási lehetőséget kínált az Udvarhelyi Fiatal Fórum a mindenkori UFF-osnak, de azoknak is, akik szeretnének kicsit jobban belelátni a szervezet életébe. Ez a rendezvény programpontjába is bekerült egy kerekasztal-beszélgetés arra való tekintettel, hogy az őszi iskolakezdéskor városunk középiskolás diákjait leginkább csak a székelyudvarhelyi gólyabálszezon tudja igazán lázba hozni és az érdeklődésüket fenntartani. Így az UFF csapata úgy döntött, hogy azzal párhuzamosan, hogy megszervezi a már hosszú évek óta hagyományos rendezvénynek számító városi gólyabált, megkérdezi azokat, akik részt vettek a középiskolás gólyabálokon gólyákként, főgólyákként, vagy szervezőkként, hogy ők hogyan élik meg ezt a két és fél hónapos intenzív előadás és buli szezont, ezért egy közös kerekasztal-beszélgetésre invitálta őket az UFF konferencia-termébe.
A beszélgetés résztvevői Szőcs-Gazdi Anna, gólya a Tamási Áron Gimnáziumból; Pál Réka, a Baczkamadarasi Kis Gergely Ref. Kol. nyertes főgólyája; Rácz Ákos, Benedek Elek Pedagógiai Líceum gólyabáljának egyik szervezője; Kozák Brigitta, a Marin Preda Elméleti Líceum nyertes gólyapár lány tagja; Tifán Dóra, főszervező a Palló Imre Művészeti Szakközépiskolából; András Mátyás, aki szintén szervező volt, a Kós Károly Szakközépiskola gólyabálján; Karsai Tamás, a Bányai János Műszaki Szakközépiskolából szervező; valamint Kozma Blanka, a nyertes főgólya az Eötvös József Szakközépiskola gólyabálján. A beszélgetést Balázsi Tekla, egy városi gólyabál szervezője moderálta, aki a gólyabálos munkafolyamatokba szeretett volna betekintést nyerni, arra volt kíváncsi, hogy szerepkörtől függően ki hogyan készült az ünnepségre.
A bemutatkozó kör után a gólyabálra hangolva olyan kérdéseket tett fel a beszélgetésen résztvevőknek, hogy ki hogyan birkózott meg a saját feladataival, mennyire voltak nehézségek a készülődést és a kivitelezést illetően. Mindenkinek egyéni története volt, de a konklúziót megfogalmazva mindenki számára voltak kisebb-nagyobb akadályok, de együgyűen mindenki nagyon várta, máskülönben nem vették volna ki a részüket belőle. Ezt a kérdéssort követően Tekla arra volt kíváncsi, hogy voltak-e tévhitek ezekben a fiatalokban a gólyabállal kapcsolatosan, lévén, hogy az eseménysorozatból 2 évnyi ünnepség elmaradt a pandémia hozadékaként. A diákok mindannyian nagyon izgatottak voltak a rendezvény miatt, legtöbbjük ilyennek, vagy legalább hasonlónak képzelte el, de olyan is volt, akinek nem voltak elképzelései, mégkevésbé igényeik. A következőkben a moderátor a rossz tapasztalataikra – amennyiben voltak – és a legjobb élményeikre tért ki, majd lehetőséget adott a helyszínen-, és online hallgatóknak arra, hogy ők is kiegészítő kérdéseket tegyenek fel a beszámolóknak. A beszélgetést a városi gólyabál ízelítője és a már hagyománnyá vált villámkérdések zárták.
Ezúton is köszönjük támogatónknak, a Székelyudvarhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának a közreműködésüket.